Warsztaty językowe dla uczniów

Stowarzyszenie PASE przygotowało praktyczne warsztaty językowe dla uczniów: liceów i gimnazjów, klas 1-3 oraz przedszkolaków.

Warsztaty językowe PASE prowadzone w Twojej szkole to:

 • Zachęta do nauki języka obcego
 • Otwarcie na inne kraje i kultury
 • Ciekawie spędzony czas
 • Nauka połączona z zabawą

Trenerzy PASE w całej Polsce prowadzą w szkołach zajęcia dla:

 • Gimnazjalistów i licealistów: Umiem i lubię uczyć się języków obcych
 • Klas 1-3 szkoły podstawowej: Europejska podróż
 • Przedszkolaków: Językiem dookoła świata

 

PRZEDSZKOLAKI: Językiem dookoła świata


CEL:
• zainteresowanie dzieci językami obcymi,
• zaszczepienie w nich otwartości na inne języki, a zarazem na inne kultury,
• otwartość na innych ludzi, nie mówiących w języku polskim

PRZEBIEG WARSZTATU:
Dzieci przy pomocy rekwizytów, piosenek i tańca poznają kilka krajów europejskich. Bohaterem opowieści, dzięki której dzieci poznają nowe kraje i słówka, jest Kazio. Razem z nim przedszkolaki podróżują po Europie, a Kazio ma za zadanie zainteresować ich językami obcymi i otworzyć na ludzi, którzy nie mówią po polsku.

CZAS 1 WARSZTATU: 45 minut

LICZBA UCZESTNIKÓW: do 25 osób

CENA:
1 warsztat – 250,00 zł za 45 minut
3 warsztaty – 200,00 zł za 45 minut
5 warsztatów – 180,00 zł za 45 minut

 

KLASY 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ: Europejska podróż

CEL:
• zainteresowanie dzieci językami obcymi, innymi krajami europejskimi
• zaszczepienie w nich otwartości na inne języki,
• zaciekawienie dzieci kulturą rożnych krajów europejskich.

PRZEBIEG WARSZTATU:
W trakcie warsztatu trener uczy dzieci powitań w językach obcych, prezentuje im także flagi i mapy krajów europejskich, a także charakterystyczne elementy ich kultury. Dzieci dowiadują się, że w każdym z prezentowanych krajów dzieci bawią się tak samo i oglądają takie same bajki, jednak w innym języku. Warsztat w zabawowej atmosferze.

CZAS 1 WARSZTATU: 45 minut

LICZBA UCZESTNIKÓW: do 25 osób

CENA:
1 warsztat – 250,00 zł za 45 minut
3 warsztaty – 200,00 zł za 45 minut
5 warsztatów – 180,00 zł za 45 minut

 

GIMNAZJUM I LICEUM: Umiem i lubię uczyć się języków obcych


CEL:
zaprezentowanie różnych technik uczenia się języków

PRZEBIEG WARSZTATÓW:
Do wyboru warsztat Umiem uczyć się języków obcych lub Lubię uczyć się języków obcych, bądź 2 warsztaty w pakiecie. Podczas zajęć młodzież pracuje z handoutami, a trener prezentuje im różne techniki uczenia się języków obcych.

W ofercie dwa bloki tematyczne:

I. Umiem się uczyć języków obcych - odpowiemy na pytania:

 • Jak uczyć się inteligentnie?
 • Jak usprawnić pracę mózgu?
 • Jakie techniki pomagają w nauce?
 • Jak uczyć się słówek i gramatyki?
 • Jak nauka może być zabawą?

II. Lubię się uczyć języków obcych - pokażemy jak:

 • Odnaleźć przyjemność w językach obcych
 • Wykorzystać Facebook, smartfon czy MP3 do nauki
 • Efektywnie się komunikować
 • Błąd językowy może pomóc w nauce języków
 • "Zanurzyć się" w języku

CZAS 1 WARSZTATU: 45 minut

LICZBA UCZESTNIKÓW: do 30 osób

CENA:

1 warsztat (temat do wyboru) – 200,00 zł
2 warsztaty (oba tematy) – 350,00 zł

 

,,Zakuć, zaliczyć, zapomnieć? Czyli o tym jak skutecznie uczyć się języków obcych.'' Dorota Biele - <<przeczytaj artykuł>>

Trenerzy: 

Dorota Biele

Dyrektor metodyczny w Centrum Języka Francuskiego VOILA. Metodyk, trener, lektor. Absolwentka prestiżowego wydziału CLA w Besançon przy Université de Franche-Comté. Studiowała na kierunku Ingénierie de la formation, métiers du FLE który ukończyła z dyplomem MASTER 2. W nauczaniu francuskiego propaguje z jednej strony podejście inżynieryjne: jasne kryteria, cele, wskaźniki, z drugiej dzieli się pasją do kultury frankofońskiej.

 

 

Agnieszka Burzyńska

Absolwentka Filologii Angielskiej i Podyplomowych Studiów Europejskich na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie pracuje jako lektorka języka angielskiego w Studium Języka Angielskiego UŁ oraz współpracuje z British Council w roli prezenterki egzaminów Cambridge. Specjalizuje się w Business English. Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu szkoleniach i konferencjach. Nieustannie motywuje studentów, by rozszerzali swoje kompetencje językowe. Zaraża entuzjazmem dla nauki obcych języków. 

 

 

Tomasz Jamróz

Absolwent Instytutu Filologii Angielskiej UAM w Poznaniu, w swojej 20 letniej karierze nauczyciela języka angielskiego pracował z uczniami w niemal każdym wieku i o każdym poziomie zaawansowania, począwszy od najmłodszych, kończąc na studentach filologii angielskiej. Współpracował z British Council, między innymi jako egzaminator na ustnej części egzaminów FCE oraz CAE oraz, od 10 lat, z Bell Educational Services w Cambridge. Wierzy, że umie, a, z całą pewnością, lubi uczyć wyznając zasadę, że nauka języka obcego to prawdziwa przygoda i duża frajda. Prócz mleka w herbacie lubi niemal wszystko co angielskie i chętnie dzieli się swoją pasją z uczniami, niezależnie od tego czy chodzi akurat o angielską kuchnię, humor czy piłkę nożną.

 

Jarosław Kawałek

Absolwent Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu (Filologia Angielska) oraz Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie (Executive MBA). Wykładowca na Uniwersytecie Rzeszowskim, menadżer projektów, honorowy Prezes IATEFL PL. Od kilku lat zajmuje się organizacją i prowadzeniem szkoleń. Współpracował m.in. z British Council (ICT4ELT Project), Uniwersytetem Jagiellońskim, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych(PASE) oraz z wydawnictwami. Współautor kursów e-learningowych m.in. dla Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera w Krakowie.

 

Dagmara Łata

Filolog i historyk sztuki (oba dyplomy na Uniwersytecie Warszawskim), wieloletni lektor języka angielskiego i dyrektor metodyczny, od 2008 roku związana ze Szkołą Językową British School. Pasjonatka architektury i designu, które wykorzystuje w nauczaniu. Wierzy, że poczucie humoru oraz jasno wyznaczone cele mogą zdziałać w nauce cuda. Propagatorka dobrych praktyk w prowadzeniu szkoły językowej. Trener i inspektor PASE.

 

 

Katarzyna Matysiak

Absolwentka Nauczania Języka Angielskiego i Filologii Bałtyckiej na Uniwersytecie Warszawskim, studentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Języka Angielskiego. Pracę jako lektor języka angielskiego zaczęła 5 lat temu. Obecnie związana ze szkołą Global Village w Kielcach. Pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą, a także prowadzi kursy przygotowujące do egzaminów certyfikacyjnych. Jej pasją jest joga i wspinaczka. Na zajęciach stara się zarazić uczniów swoim optymizmem i pokazać im, że nauka angielskiego jest przyjemna. 

 

 

Joanna Ochocińska

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w szkole średniej w Londynie jako nauczycielka EAL (English as a Second Language), a następnie zastępca kierownika wydziału EAL, gdzie organizowała szkolenia dla nauczycieli, adaptowała programy nauczania oraz tworzyła materiały lekcyjne dla uczniów nie mówiących po angielsku. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora metodycznego w szkole językowej Germanicus. Zarówno jako metodyk jak i lektor stara się zarazić uczniów i współpracowników entuzjazmem do nauki języków obcych. Za swój priorytet uważa pokazanie uczniom, że nauka może być, a wręcz powinna być zabawą. Chętnie stosuje innowacyjne metody nauczania i niesztampowe systemy motywacyjne.

 

Ewelina Rogoz

Lektor języka angielskiego w Szkole Języka Angielskiego House of English (jedynej szkoły ze znakiem jakości PASE na Podkarpaciu). Absolwentka Filologii Angielskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczka konferencji studenckich. Podczas studiów aktywnie działająca w Kole Naukowym Anglistów. Pracuje głównie z młodzieżą w wieku gimnazjalnym oraz licealnym. Prowadzi także zajęcia dla osób dorosłych o tematyce ogólnej jak i biznesowej. Czuwa nad metodycznym rozwojem młodej kadry lektorskiej oraz przeprowadza warsztaty szkoleniowe dla swoich kolegów z zespołu. Zaraża optymizmem i energią nie tylko w klasie ale także poza nią.

 

 

Iwona Wojsznis-Gruszka

Lektor języka angielskiego, trener i metodyk w prywatnej szkole językowej Centrum Języków Obcych Satisfaction we Wrocławiu. Studiowała w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Opolu, na Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, a także na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od 20 lat zaraża pasją do języka angielskiego zarówno małe dzieci, młodzież jak i osoby bardzo dorosłe. Trzy charakterystyczne słowa opisujące jej zajęcia, szkolenia i warsztaty to uśmiech, działanie, zainteresowanie! Uczestnicy jej warsztatów wychodzą z zajęć z uśmiechem na twarzy, gotowymi pomysłami do wdrożenia w życie oraz poczuciem dobrze przepracowanego czasu. Jako zwolenniczka neurodydaktyki dba o mózg każdego uczestnika swoich warsztatów. Przygotowuje ciekawe i interesujące warsztaty biorąc pod uwagę wiek, zainteresowania, umiejętności i możliwości uczestników. Prywatnie jest mamą dwóch pociech: nastolatka oraz uczennicy szkoły podstawowej, które są dla niej wspaniałym źródłem inspiracji dla zajęć, szkoleń i warsztatów. Dzięki nim wie, w jaki sposób uczy się i rozwija dzisiejszy młody człowiek. Wie, co go interesuje i w jaki sposób można wykorzystać technologię i urządzenia mobilne na zajęciach językowych, warsztatach czy szkoleniach. Cieszy się, że wykonuje swoją pracę. Dzięki niej wciąż się rozwija i sama szkoli. Rozwój osobisty i zawodowy jest dla niej bardzo ważnym elementem życia. Dzięki pracy, którą wykonuje ma czas realizować swoją największą pasję, czyli podróżowanie, szczególnie w kierunki Afryki.

 

Ważne informacje:

 • Poziom biegłości językowej uczestników nie ma znaczenia.
 • Minimalna ilość warsztatów poza Warszawą dla przedszkoli i klas 1-3 to pięć warsztatów. W przypadku szkół spoza Warszawy liczba warsztatów/dzień w gimnazjach i liceach wynosi sześć. 
 • Do ceny należy doliczyć koszt dojazdu trenera.

Kontakt: Wszystkich zainteresowanych zorganizowaniem warsztatów zachęcamy do bezpośredniego kontaktu: warsztaty@pase.pl

Partnerzy projektu:

 

  

 

 

Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego:

 

Wróć