10 kluczowych pytań przed wybraniem dobrej szkoły językowej

lista

Z pewnością stawiałeś sobie to pytanie już kilkakrotnie: jak mieszkając w mieście, w którym istnieje kilka, kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt szkół językowych, wybrać tę jedną, dobrą, profesjonalną, gwarantującą sukces? Jak uniknąć straty pieniędzy i czasu? Jak zapewnić sobie, swojemu dziecku lub swojemu pracownikowi motywację, przyrost umiejętności i przyjemnie spędzony czas?

Każda szkoła obiecuje dużo, każda reklamuje się jako numer jeden. Zapoznaj się z poniższymi pytaniami, które pomogą Ci podjąć odpowiedzialną decyzję przed ostatecznym wyborem. Sprawdź, na ile z nich Twoja wybrana szkoła może odpowiedzieć twierdząco:

  1. Czy szkoła posiada certyfikat jakości wydany przez niezależne gremium, np. PASE lub EQUALS?
  2. Czy szkoła stosuje procedurę kwalifikacji do grup (m.in. testowanie poziomujące oraz prowadzoną po nim rozmowę z metodykiem)? Czy testu poziomujące są inne dla dzieci i dla dorosłych?
  3. Czy przed zapisaniem się do grupy możesz zapoznać się z planowanym programem nauczania i podręcznikami, jakie będą realizowane w trakcie kursu?
  4. Czy szkoła zatrudnia metodyka i organizuje jego regularne dyżury, w trakcie których słuchacz i rodzic może się z nim spotkać lub skontaktować? Czy uczący Cię lub Twoje dziecko lektor będzie dostępny w ramach indywidualnych konsultacji?
  5. Czy w szkole istnieje biblioteka / videoteka /audioteka z możliwością korzystania dla słuchaczy?
  6. Czy możesz zweryfikować kwalifikacje posiadane przez współpracujących ze szkołą nauczycieli?
  7. Czy obecność i postępy Twoje i Twojego dziecka będą na bieżąco weryfikowane?  W jaki sposób? Jak często?
  8. Czy otrzymasz raport podsumowujący Twoje postępy na koniec semestru / roku szkolnego? Co będzie wchodziło w skład takiego raportu?
  9. Czy szkoła organizuje dodatkowe zajęcia, spotkania umożliwiające naukę języka poza kursem? 
  10. Czy szkołą zawiera z Tobą umowę, w której zawarte są takie parametry jak płatności i obowiązki szkoły wobec Ciebie?

Jeżeli na wszystkie z powyższych pytań uzyskałeś twierdzącą odpowiedź bez obaw zapisz siebie lub swoje dziecko na kurs językowy – możesz mieć pewność, że szkoła jest profesjonalna i jesteś w odpowiedzialnych rękach. Powodzenia!

pdf Pobierz pdf, wydrukuj i łatwiej wybierz szkołę językową.

Wróć