Wszystkie artykuły

Czy mogę pomóc mojemu dziecku w nauce, gdy nie znam języka?

Oczywiście! Oto kilka wypróbowanych sposobów:

  • okaż zainteresowanie – ty wiesz najlepiej, jak pytać swoje dziecko, by otrzymać satysfakcjonującą odpowiedź. Dzieci mogą się irytować, jeśli przepytujemy je szczegółowo ze znajomości słówek, lub wytykamy im brak wiedzy, ale chętnie powiedzą ci, co im dziś na lekcji najlepiej „wyszło” i jakie zadanie było na przykład...  najśmieszniejsze;

Więcej...

Szkolenia językowe dla pracowników firm - jak dobrze wybrać szkołę językową?

Wybór szkoły językowej to dla działów HR-ów duża odpowiedzialność. Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o współpracy.

  • Wysoka jakość i efektywność szkoleń
    - Posiadanie profesjonalnego systemu monitorowania  i raportowania efektów nauki

Więcej...

Kurs gramatyczny czy konwersacje

Stojąc przed wyborem konkretnego typu kursu językowego należy sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: Jaki jest mój cel? Po co chcę się uczyć języka obcego? W zależności od odpowiedzi, jakiej udzielimy na to pytanie, wybierzemy odpowiadający nam i naszym potrzebom kurs. Poniżej znajduje się kilka najczęstszych odpowiedzi:

  • Nie znam języka w ogóle, chcę się go nauczyć i porozumiewać się w nim.

Więcej...

Co dalej?

Kiedy zdecydowałeś już o  szkole dla swej pociechy, chciałbyś także wiedzieć, czy był to trafny wybór. Jak możesz się o tym przekonać, szczególnie gdy nie znasz języka obcego?

  • Pytaj dziecko, czy dobrze się czuje w kontakcie z innymi dziećmi w grupie, czy zajęcia są ciekawe i czy pan/pani należycie się nim zajmuje. Jak już wspomniano, komfort psychiczny jest sprawą kluczową dla dobrych efektów nauczania.

Więcej...

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego?

Im wcześniej, tym lepiej, ale wtedy, gdy  dziecko jest  gotowe psychicznie na nowe doświadczenie, jakim jest przebywanie poza domem w grupie rówieśniczej i pod opieką obcej osoby, jaką  jest lektor. U małego dziecka poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego jest kwestią kluczową. Doświadczenie pokazuje, iż dzieci które chodzą już do przedszkola, dobrze odnajdują się w sytuacji uczestnictwa w kursach językowych.

Więcej...

Dlaczego warto czytać w języku obcym

Czytanie na lekcjach języka obcego często kojarzy nam się z nudą, ze sztucznymi tekstami w podręczniku, z ciężką literaturą. Co zrobić, aby to czytanie nas wciągnęło, abyśmy poprawiali znajomość języka obcego czerpiąc z tego przyjemność? Kiedy można uznać, że jesteśmy już gotowi na książkę, jak się do niej zabrać i którą ostatecznie książkę wybrać? Czy czytanie to tylko książki?

Więcej...

Kurs wakacyjny – czy warto?

Zbliżają się letnie wakacje a wraz z nimi nieuchronnie dylemat: czy robienie sobie przerwy przez dwa a nawet trzy miesiące nie spowoduje, że zapomnę wszystko, czego do tej pory się nauczyłem? Na ratunek przychodzą nam kursy wakacyjne. Ale wybór jest tak duży, że niezwykle trudno się zdecydować, bo czego tu nie ma: semestr w miesiąc, rok w dwa tygodnie, szybka powtórka, do końca lipca mówisz po angielsku.

Więcej...

Lektor polski czy native speaker

Wśród wielu pytań stawianych sobie często przez uczestników kursów językowych jedno pojawia się chyba najczęściej: czy lepiej uczyć się z lektorem polskim czy z native speakerem? W zależności od doświadczeń osoby, którą o to zapytamy, udzielona może nam zostać bardzo różna odpowiedź: tylko z nativem, wyłącznie z Polakiem, native to strata czasu, Polak nie zna języka tak dobrze jak rodzimy użytkownik… Komu uwierzyć?

Więcej...